Next Events

Only for Distributors

Ja jums ir augsts asinsspiediens, mērījumu veikšana mājās var izglābt jūsu dzīvību

Jums ir augsts asinsspiediens. Jūs esat izmainījis savu diētu, lai to samazinātu, un jūs lietojat zāles, lai palīdzētu to regulēt. Taču vai jūs regulāri mērāt savu asinsspiedienu mājās? Ja ne, tad jums vajadzētu to darīt. Jauna, viegli lietojama tehnika ļauj vieglāk nekā jebkad agrāk jums pašam mērīt savu asinsspiedienu, izmantojot mērītājus, kas ir tikpat precīzi kā tie, ko izmanto jūsu ārsts.
 
Asinsspiediena mērīšana mājās var palīdzēt novērst dzīvības briesmas radošas komplikācijas, laikus norādot jums un jūsu ārstam jebkādus neparastus kāpumus un tendences. Vismaz divreiz nedēļā mājās mērot asinsspiedienu, jūs varat gūt informāciju par jebkādām nozīmīgām izmaiņām.Amerikas Sirds apvienības asinsspiediena vadlīnijās mērīšana mājās ir ieteikta pacientiem, kuriem ir hipertonija vai risks ar to saslimt. Un, saskaņā ar nesenu pētījumu, kas tika publicēts Amerikas Mediķu apvienības žurnālā, asinsspiediena mērīšana mājās var būt pat noderīgāka par mērīšanu ārsta kabinetā. Pētījuma autori apgalvo, ka ‘’asinsspiediena (AS) mērījumiem mājās ir augstāka prognozējoša precizitāte nekā AS mērījumiem ārsta kabinetā. Ja pacientam tiek ārstēta hipertonija, AS būtu sistemātiski jāmēra mājās.’’
Tagad, kad jūs zināt, ka asinsspiediens būtu jāmēra mājās, jums arī jāzina, ko mājas lietošanas mērītājs mēra. Asinsspiedienu mēra milimetros uz dzīvsudrabu – mmHg – un to mērot tiek izmantoti divi lielumi: sistoliskais un diastoliskais. Sistoliskais ir mērījuma augstākais lielums, diastoliskais ir zemākais lielums. Piemēram, ja mērījuma rezultāts ir 120/80, tad 120 ir sistoliskais un 80 ir diastoliskais lielums.
 
Sistoliskais spiediens (pirmais, augstākais lielums) ir spiediens, ko sirds izdara uz asinsvadu sieniņām ar katru pukstu. Diastoliskais spiediens (otrais, zemākais lielums) ir spiediens, ko asinis izdara uz asinsvadiem laikā starp sirdspukstiem. Saskaņā ar Slimību uzraudzības centru, optimālais sistoliskais asinsspiediens ir zem 120, diastoliskais – zem 80.

Abi šie mērījumi ir nozīmīgi. Augsts sistoliskais spiediens norāda uz asinsvadu noslodzi laikā, kad sirds sūknē asinis uz asinsrites sistēmu. Augsts diastoliskais spiediens nozīmē, ka asinsvadi laikā starp sirdspukstiem pietiekami neatslābinās. Augsts asinsspiediens pieaugušajiem tiek definēts kā sistoliskais spiediens virs 140 mmHg vai diastoliskais spiediens virs 90 mmHg.
2003. gada maijā Nacionālais Sirds, plaušu un asins institūts izdeva jaunas klīniskās prakses vadlīnijas augsta asinsspiediena novēršanai, noteikšanai un ārstēšanai, un iekļāva jaunu ‘’pirms hipertonijas’’ līmeni – kam ir pakļauti apmēram 22% no pieaugušajiem Amerikāņiem jeb apmēram 45 miljoni cilvēku. Ja jūsu sistoliskais asinsspiediens ir no 120 līdz 139, diastoliskais – no 80 līdz 89, tad jūs atrodaties šajā pirms hipertonijas līmenī, un arī jums būtu mājās jāuzrauga savs asinsspiediens.Ir viegli izvēlēties asinsspiediena mērītāju, kas ir viegli izmantojams, precīzs un uzticams, ja viens pacients zina, ko meklēt. Asinsspiediena mērītāji var būt dažādi – rokas augšdaļas vai plaukstas locītavas tipa mērītāji, mērītāji, kas veic mērījumus automātiski vai kam ir nepieciešama manuāla piepūšana, un pat jauna tehnika, kas ļauj veikt trīs vienu otram sekojošus mērījumus, nospiežot tikai vienu pogu, tā iegūstot visprecīzāko rezultātu.Viena no jaunākajām metodēm ļauj noteikt neparastus vai neregulārus sirdspukstus. Ir arī asinsspiediena mērītāji, kas ļauj jums saglabāt visus mērījumu rezultātus, lai tos parādītu ārstam nākamajā apmeklējuma reizē. Turklāt daži mērītāji sniedz iespēju mērījumu rezultātus ārstam nosūtīt pa faksu vai e-pastu, izmantojot lietotājam draudzīgu tehnoloģiju.Ir trīs lietas, kas pacientam būtu jāievēro, izvēloties mērītāju:

1.        Izvēlieties konstrukciju, kas ļaus viegli pašam veikt mērīšanu uz savas rokas;

2.        Izvēlieties asinsspiediena mērītāju, kas ir klīniski apstiprināts saskaņā ar Britu Hipertonijas savienības (BHS) kritērijiem. Meklējiet BHS logo uz asinsspiediena mērītāja iepakojuma. Apstiprinātās ierīces jūs varat atrast arī BHS interneta lapā www.hyp.ac.uk/bhs/.

3.        Izvēlieties mērītāju, kas saglabās jūsu asinsspiediena mērījumu rezultātus, lai jūs tos viegli varētu parādīt savam ārstam.Veicot mērījumu, ir svarīgi ievērot ražotāja norādījumus par ierīces izmantošanu.

 Turklāt pacientam vajadzētu ievērot arī šos vienkāršos soļus, lai nodrošinātu visprecīzāko asinsspiediena mērījumu:

1.        Sagatavojiet papīru un pildspalvu, lai pierakstītu mērījuma rezultāti; daži asinsspiediena mērītāji rezultātu saglabā automātiski.

2.        Apsēdieties klusā, mierīgā vietā, novietojiet kailo roku uz parasta galda vai citas atbalsta vietas, lai rokas augšdaļas vidējais punkts atrastos sirds līmenī.

3.        Aptiniet asinsspiediena aproci ap rokas augšdaļu vai plaukstas locītavu (atkarībā no iekārtas veida) un sekojiet ražotāja norādījumiem, lai nodrošinātu atbilstošu uzlikšanu un izmantošanu.

4.        Veiciet asinsspiediena mērījumu.

5.        Pierakstiet asinsspiediena mērījuma rezultātu un mērījuma laiku un datumu.Visi Microlife asinsspiediena mērītāji ir klīniski apstiprināti saskaņā ar Britu Hipertonijas savienības (BHS) kritērijiem. BHS ir pasaulē vadošā institūcija attiecībā uz asinsspiediena mērīšanas ierīcēm.

James R. Mault, M.D
Dr. Mols ir diplomēts sirds un krūškurvja ķirurgs. Viņš ir autors vairāk kā 100 rakstiem, grāmatām un nodaļām medicīnas literatūras publikācijās, un ir vairāk kā 100 izsniegtu un gaidāmu patentu izgudrotājs dažādām medicīniskām iekārtām un personīgās veselības novērošanas sistēmām. Dr. Mols pašreiz ir docētājs Kolorado Universitātes Veselības zinātnes centra Sirds un krūškurvja ķirurģijas nodaļā. Dr. Molam ir bakalaura grāds bioloģijā un maģistra grāds no Mičiganas Universitātes. Viņš strādā kā Microlife ASV galvenais medicīniskais darbinieks.